Přeměna bytu v Rokytnici nad Jizerou

 

Minulý rok jsme dokončili kompletní rekonstrukci bytového jádra ve starším pěti poschoďovém bytovém domě. Byt se nachází v prvním poschodí, ubytuje až 5 osob a má rozlohu 50m2.

V bytě nezůstal kámen na kameni. Prioritou bylo, vytvořit a zrekonstruovat byt tak, aby vznikl praktický a maximálně využitý prostor. Zároveň jsme chtěli, aby v bytě vzniklo co nejvíce volného prostoru a světla. Propojili jsme předsíň s obývacím prostorem a kuchyní a ponechali jednotlivé zony oddělené krátkými přizdívkami. Do předsíně a koupelny nyní proniká denní světlo prostřednictvím skleněných světlíků, takže v místnostech není úplná tma, nebo příšeří.

Přáli jsme si, aby byt působil harmonicky a dobře se v něm relaxovalo. Majitelé milují masivní dřevo, takže jsme se snadno sladili v představách. Použili jsme masivní prkna na obložení stěny v obýváku a navrhli masivní nábytek. Výmalba bytu je lazená do pastelových tonů, stejně jako sedačka. Decentně lazený prostor lze jednoduše zútulnit doplňkami, které majitelé mají rádi. 

 

Video realizovaného interiéru

Přeměna bytu v Rokytnici nad Jizerou

 

Elektrické podlahové topení je v každé místnosti, vyjímkou je ložnice vytápěná elektrickým radiátorem. Regulovat a ovládat topení lze i mobilní aplikací v telefonu, také je možné aplikací vypnout elektřinu v celém bytě, což je výhodou při sezonním využívání bytu.

Na požadavek majitelů jsme na míru nechali vyrobit skryté dvojlůžko, které jsme schovali do dřevěného obložení stěny. Stěna je z drásaných smrkových prken a má i praktické využití – zapuštěná lavice, niky sloužící jako police a zmíněné skryté lůžko. Stěnu jsme pojali jako designový prvek bytu, který byt zútulní a dodá bytu příjemnou atmosféru. Niky jsou navíc osvětleny led osvětlením, takže pěkně osvětlují místnost.

Další výsuvné jednolůžko se nachází pod manželskou postelí v ložnici. Lůžko je vysouvací, slouží jako přistýlka pro dcerku majitelů a plní plnohodnotné spaní i pro dospělou osobu.

Do kuchyně a ložnice jsme umístili  již zmíněné světlíky z mléčného vakuového skla tak, aby denní světlo pronikalo celým bytem. 

Byt je vybaven dostupným vybavením střední cenové kategorie. Nábytek je z části vyrobený na míru z masivního jasanového dřeva (stůl s lavicí a parapety). Botník s hlubokými šuplíky, kuchyňská linka a větší část koupelnového nábytku jsou vyrobeny z lamina. Kuchyňská linka je vybavená myčkou, vestavnou lednicí, multifunkční troubou a indukční dvojplotýnkou. Veškerý nábytek je vyroben na míru a dle našich grafických návrhů.

Byt má i svojí technickou „špajzku“ s bojlerem a prostorem na uložení vysavače a úklidového vybavení. Uložení oblečení jsme řešili skříní umístěnou v ložnici. Do zbylých prázdných místeček jsme v chodbě a kuchyni vytvořili niky s policemi.

Krytinu podlahy si majitelé vybrali sami. Volili vinylovou podlahu. Do bytu jsme umístili i vlastnoruční dekorace – „strom“ z bezinky a abstraktní obraz.

Navrhujeme interiéry každému na míru – 3D vizualizace prostoru i exteriéru

Další naše projekty 

Schodiště inspirované přírodou

využívat k tvoření přírodní materiály,přiznat v interiéru i část původního zdiva, starých pálených cihel, každý stupeň schodiště má svůj originální tvar, olejovoskový náter, Jasanové schody

Rekonstrukce koupelny v Jilemnici

Rekonstrukce koupelny v Jilemnici: demolici stávajícího obkladu, dlažby, vybavení a omítky, dále výměnu okna, výměnu instalace vodovodního potrubí, nová elektro…

Kuchyň na klíč v Jilemnici

Minulý rok proběhla rekonstrukce kuchyně. Naším úkolem bylo zajistit vše, mimo kuchyňské linky.

I vám můžeme přeměnit a zrekonstruovat byt v okolí měst:
Semily, Jičín, Nová Paka, Jilemnice, Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Lomnice nad Popelkou.

Sjednejte si schůzku 

Vratislav Janata
stavební práce

technické dotazy
janata@jndesign.cz
tel: 605 376 496

IČ: 88542220
DIČ: CZ8805173784

Barbora Nečásková
grafické návrhy, poptávky, fakturace

technické dotazy
necaskova@jndesign.cz
tel: 723 419 452

IČ: 06920616

13 + 13 =

Sledujte naše sociální sítě.